Sık Kullanılanlara Ekle  Favorim


 

FM & Radyo Dinle
radyo hosting

 
 
Rasgele Radyo Dinle


 
CANLI DiNLE
 

Hakkımızda

Sitemiz ve bizim hakkımızda biraz bilgi verelim;

Sitemiz Ülkemizde yayın yapmakta olan; yerel, bölgesel ve ulusal radyo frekanslarının, online internet yayınlarını farklı bir platform üzerinde toplayarak dinleyicilerine daha opsiyonel erişim, bir nevi güncel radyo dinleme vitrini sağlamayı amaç edindik. Sitemizde yer verdiğimiz radyoların yayın akışı veya içerikleriyle alakalı istek parça, öneri, yorum veya şikayetleriniz için ilgili radyoların canlı yayınlandığı sayfalarında yer verdiğimiz resmi iletişim ( telefon, kısa mesaj,site ve eposta ) adresleri üzerinden irtibat kurmalısınız. Sitemizde yer alan radyoların yayın hakları adları geçen radyolara aittir.

Sitemiz hakkında teknik bilgiler ; Sitenin alt yapısı wordpress olmakla bareber html5 ve php5 güncel web yazılım dilleri ile desteklenip özenle tasarlanmaktadır. Tüm browser  (internet explorer, chrome, firefox, opera, safari vb.. ) web tarayıcıları üzerinde kusursuz şekilde çalışabilirliliğine dikkat etmekteyiz. Sitemizde yer alan flash radyo dinle playerlarımız  Adobe Flash Player alt yapısı üzerinde çalışmakta olan Flow player ve JW Flash Player canlı yayın dinleme sistemleri ile kurulmuştur. Bu flash playerların en önemli özelliği daha stabil yani hızlı ve eklenti istemeden çalışıyor olmalarıdır. Winamp, Windows Media Player veya diğer eklenti isteyen veya tarayıcı seçen radyo dinleme playerlarını kullanmamaya özen gösterdik. Radyoların dinleyici sayıları ve ses kaliteleri(kbps değerleri) playerlara yansıtılmıştır. Yayın türleri shoutcast, aac+ plus codec, mp3, nsv, wma ses ve rtmp teknolojileri kullanılarak CD kalitesinde dünyanın her yerinden dinlenilebilmektedir. Sitemizdeki yayın sayfaları hakkındaki görüşlerinizi, playerların alt tarafında yer alan yorum veya facebook yazı eklentisi araçılığıyla, yazılarınız sitemizde anında yayınlanacaktır.

Biz kimiz ?

Bizler, FM & Radyo Dinle ekibi ; web tasarım, radyo host ve streaming yani online yayıncılık alanında uzmanlaşmış bir kaç arkadaşın bir araya gelip beğin fırtınası sonucu meydana getirilmek istenen bu projenin yapımcılarıyız. Amacımız tabiri caizse bu müzik kutusu radyo ve radyoculuğu layık olduğu noktaya tekrar taşımak. Unutulmaya yüz tutmuş bu cihazın günümüz teknolojisi ile entegrasyonuna fayda sağlamayı amaçlamış  gönüllü hizmet veren bu projenin sahipleriyiz.

 

Bizlere önerilerinizi ve şikayetlerinizi iletmek için lütfen burada yer alan iletişim formunu kullanabilirsiniz.