0
Radyo Frekans Bilgilerinin Güncelleme Tarihi; 12 Mayıs 2013 - Yazar Ferhat - Yayın Kategorisi Klasik
 
 

Radio Swiss Classic

Radio Swiss Classic, klasik müziği dinleyicilerine ileten FM 106.9 bir İsviçre radyosudur. Radyo kanalı yayınlarını Almanya , Fransa ve İtalya’da da sırasıyla Radio Swiss Classic, Radio Suisse Classique ve Radio Svizzera Classica isimleriyle de klasik müzik yayınlarını sürdürmektedir. Alanında kaliteli yayın yapmaya devam eden ve çizgisinden hiç şaşmadan ilerleyen radyo her geçen gün dinleyici kitlesini artırmayı başarmıştır. Özellikle batı müziğin en önemli kategorisi olan klasik müzik, belli çizgisi olan kişiler tarafından dinlenmektedir. Klasik müziği sanatla özdeşleştiren radyo dinleyicisi ve bu müzik türünü seven klasikçiler insan zihninde olumlu düşüncenin oluştuğunu her noktada dile getirirler. Aslında klasik müzik insanın ruhunu ve kendisini en iyi şekilde dinlemesine yardımcı olabilecek özel bir müzik türdür.

Radio Swiss Classic, dinleyici kitlesinin kimler tarafından oluştuğunu çok iyi bilmekte ve isteklerine bu doğrultuda dünya çağındaki yayınları ile cevap vermektedirler. Özellikle geniş toplantıların ve batı kültürünün eğlence anlayışı olarak bilinen klasik müziğe yayınlarında yer veren radyo kendini de yenilemektedir. İnternetten de online dinleyebileceğiniz Swiss Radio sayesinde ruhunuzu dinlendirebilir ve batı müziğinin klasik müzik denilen türüyle tanışmış olabilirsiniz. Genellikle saraylarda veya büyük parti salonlarının vazgeçilmez müziği olan klasik müziği birçok kişiye pek eğlenceli gelmemektedir. Fakat belli bir kesim bu müzik ile hem coşmakta, hem de keyiflenmektedir. Asillerin müziği diye de adlandırılan klasik müziğinin her tür şarkısını bu radyoda dinleyebilirsiniz. Yabancı olan bu radyoda klasik müziğin ilk çıkan albümlerini, sanatçılar hakkında ki geniş bilgiye de ulaşabilirsiniz. Ayrıca canlı bağlantılara da katılabileceğiniz programlar sayesinde isteklerde de bulanabilir yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Radio Swiss Classic müzik türünü bünyesinde ve yayınlarında sürekli dinleyicisi ile buluşturan radyo kaliteli yayın akışı ile her geçen gün çok daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflemektedir. İnternet bağlantısı bulunan her mekandan kolaylıkla sitemiz üzerindeki web player sayesinde klasik müziğin keyfine varabilirsiniz. Böylece batı müziğindeki mayhoşluğu ve asilliği ile çalınan enstrümanların gizemine kendinizi bırakabilirsiniz.

~ Reklamlar ~Listen online radio Swiss Classic
radyo dinle
Radyo Dinle
Radio Swiss Classic Favori Radyom OlsunRadio Swiss Classic Favori Ekle
-Playerı sitene ekle
-Mini mode

dinleti

Radyo dinle ‘diğiniz bu sayfanın radyo yayını çalışmıyor ise iletişim adreslerimizden yazarak bildirebilirsiniz. FM & Radyo dinleme sitemizde telif haklarına aykırı içeriklere yer verilmez. Şuan dinlemekte olduğunuz yayında telif hakları ile ilgili problem görüldüğü takdirde lütfen bize bildiriniz. Canlı yayınların sorumlulukları yayını gönderen radyolara aittir. Sayfamız fmradyodinle.com sitesinde asla müzik indirme işlemi yapamassınız. Canlı radyo dinle sitemizde tercihen radyo dinlediğiniz için sizlere teşekkür ederiz.~ Reklamlar ~Radyo Dinle

Canlı radyo dinle sayfamız; bölgesel, ulusal ve yerel frekanslı radyolar ile beraber artık tek bir sitede “http://canliyayinradyolar.com ‘da toplanıyor. En iyi radyo dinle seçenekleri ile bilgisayarınızdan, ipad, iphone ve android cep telefonu ile radyo dinleyeceksiniz.


Radio Swiss Classic Listen

Switzerland’s classical music station

To reflect the differing regional needs of its listeners even more closely, Radio Swiss Classic is now available in Switzerland’s three national languages:

Radio Swiss Classic, with German-speaking presenters : www.radioswissclassic.ch
Radio Suisse Classique, with French-speaking presenters : www.radiosuisseclassique.ch
Radio Svizzera Classica, with Italian-speaking presenters : www.radiosvizzeraclassica.ch

The Italian Radio Svizzera Classica is produced in collaboration with Rete Due.

Furthermore, Radio Swiss Classic makes a particular effort to promote performances by Swiss musicians. Radio Swiss Classic thus regularly features recordings of many ensembles and soloists from Switzerland alongside those of the world’s most famous orchestras.

Radio Swiss Classic info

İletişim Bilgileri
Web adresi: http://www.radioswissclassic.ch/en/
Schweizer Radio und Fernsehen (SRF)
Novarastrasse 2
P.O. Box
4002 Basel

Tel. +41 (0)61 365 38 38
Fax +41 (0)61 365 38 39

2.928 Dinlenme


Ferhat